PROJEKTO PAVADINIMAS

VERY GOOD PROJECT 23

 

PASKIRTIS

Privatus, gyvenamasis

 

VIETA

Vilnius, Lietuva

 

KVADRATŪRA

232 m2

 

METAI

2020-2022

 

FOTOGRAFIJOS

Antanas Štrimaitis

 

APRAŠYMAS

Degto medžio terasa, juosianti namo perimetrą, kartu su vertikaliais mediniais tašeliais sukuria privatumo jausmą, kaip ir nedidelis priešais pagrindinio miegamojo langus esantis dengtas sodelis, kuriame auga jaunas japoninis raudonasis klevas, apšviečiamas natūralios šviesos pro terasoje suformuotą atvirą stoglangį. Kitoje terasos pusėje – maistui gaminti skirtas apvalus dzen langas, įreminantis tvenkinio vaizdą. Rytų estetikos įkvėpti architektūriniai sprendimai kalba apie mažiau paliestą temą – smulkesnį mastelį architektūroje.
Namas yra padalintas į dvi funkcines zonas – tėvų ir vaikų. Jo centre – įspūdingo tūrio bendro naudojimo virtuvės – valgomojo – svetainės zona, kurioje susitinka ir bendrą laisvalaikį kuria šio namo gyventojai.
Vizualiniai ryšiai tarp išorės ir vidaus kombinuojami su pagrindinėmis judėjimo kryptimis name padėjo sukurti šį erdvų pagrindinės erdvės interjerą. Įėjus į namą, pro pagrindinį įėjimą lankytoją pasitinka įrėmintas vidinio kiemo su tvenkiniu vaizdas, ta pačia logika buvo sprendžiami ir kiti šio namo vizualiniai ryšiai tarp vidaus ir išorės.